KÜLTÜR AŞ’nin sitesi ziyaret edildiğinde, ziyarete ait kişisel olmayan bilgiler toplanıp kaydedilebilir. Ziyaret zamanı ve süresi, görüntülenen sayfalar ve siteden çıkış yapılan sayfalar gibi veriler sitede sunulan hizmetin iyileştirilmesi için gerekli istatistikî analizlerin yapılması için kullanılacaktır.

Sitemiz tüm ziyaretçilerin kullanımına açık olmakla birlikte, sadece üyelerin izlemesine ve katılımına açık bazı bölümler de içermektedir. Bu bölümlerin kullanılabilmesi için üye girişi yapılması gerekmektedir.

Kişisel Bilgiler

KÜLTÜR AŞ, ziyaretçilerinin profillerini doğru belirleyebilmek ve ihtiyaçlarına hızlı cevap verebilmek için üyelik işlemleri esnasında kişisel bilgiler isteyebilir. KÜLTÜR AŞ, ALICI’nın üye olurken girdiği genel kullanıcı bilgilerini (ad-soyad, e-mail, adres, telefon gibi) yalnızca, sitenin verdiği hizmetleri daha etkin kılmak için kullanır. Bu hizmetler; fiyat indirimleri ve kampanyalardan ALICI’ları haberdar etmek, anlaşmalı olduğumuz kargo firmalarıyla siparişlerinizin ulaştırılması, satın aldığınız ürün veya hizmetlerin faturalanması gibidir.Bu bilgiler başka hiçbir kişi ya da kurumla paylaşılmayacaktır.

Bu kişisel bilgilerin paylaşımı ve siteye üyelik ziyaretçinin istek ve onayıyla gerçekleşmektedir. Ziyaretçi, istediği takdirde, sitedeki bilgilerini güncelleyebilir. Üyelik bilgilerinin doğruluğundan ziyaretçi sorumludur.

ALICI’nın üye olurken verdiği tüm bilgiler ürün veritabanının korunduğu sistemle korunmaktadır.

KÜLTÜR AŞ, ALICI’lardan derlediği kişisel ve hassas bilgileri yasal gereklilikler dışında, kullanıcı onayı olmaksızın hiçbir nedenle açıklamamayı, söz konusu bilgileri üçüncü şahıslarla veya kurumlarla paylaşmamayı ve kötüye kullanmamayı taahhüd eder.

ALICI, istediği zaman üyelikten çıkabilir. ALICI’nın üyelikten ayrılması durumunda tüm bilgileri silinir ve isteği dışında kullanılmaz.

Değişiklik Hakları

KÜLTÜR AŞ, değişen koşullara göre, kullanım koşulları ve gizlilik politikasında değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bu eklemeler, değişiklikler, düzenlemeler, ya da iptaller ilan edilir edilmez www.bursakultur.com’da yayınlanacak, ayrıca ziyaretçinin kayıt esnasında vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda en etkin yöntemlerle bildirimler yapılacaktır. Bu yüzden ALICIya ilgili gelişmelerin bildirilebilmesi için kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğru olması gerekmektedir, aksi takdirde her türlü sorumluluk ALICIya ait olacaktır. ALICI, KÜLTÜR AŞ’yi kullanmakla bu olası değişiklikleri ve düzenlemeleri de kabul etmiş sayılır.

Yaş Sınırlaması

Uluslararası internet yasaları, internet sitelerinde 13 yaşının altındaki gençlerin kişisel bilgilerinin toplanmasına sınırlar getirmektedir. Bu nedenle yaşı 13’ün altında olan ziyaretçilerin üye olurken vereceği kişisel bilgiler içinde zorunlu olarak belirtilmesi gereken e-posta adresi için velilerinin onayını almaları tavsiye edilir.

Bilgilerin Korunumu

KÜLTÜR AŞ, ziyaretçiyle ilgili hiçbir kişisel bilgiyi web sitesinde barındırmaz. Saklanan bilgiler tamamen istatistiksel bilgiler olup hiçbir kişisel bilgi içermez. Tüm kişisel bilgiler güvenli bir alanda saklanır. Kredi kart numaraları en yeni e-ticaret teknolojisi kullanılarak şifrelendirilir. KÜLTÜR AŞ’de veri güvenliği sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılan güvenli sunucu yazılımı (SSL) endüstri standartlarında olup, kredi kartı işlemleri için güvenilir bir güvenlik sistemidir.

Satın alma işlemlerinde, önlem olarak, kredi kartı bilgileri sistem üzerinde kayıt altında tutulmamaktadır.

KÜLTÜR AŞ üzerinden yapılacak işlemler için belirli bir aşamadan sonra Üye Girişi yapılması ve işlemlerin kişisel bilgilerle tamamlanması istenecektir. Ortak bir bilgisayar kullanılması durumunda, işlem tamamlandıktan sonra çıkış işlemi yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde üyelik işlemleri ya da satın alınan hizmet üzerinde 3. kişiler tarafından yapılabilecek işlemlerden KÜLTÜR AŞ sorumlu olmayacaktır.
Yasaların men ettiği durumlar haricinde ve kayıt esnasında belirtilmediği takdirde isim veya adres bilgileri diğer organizasyonlarla paylaşılmayacaktır. Üçüncü bir tarafın ziyaretçinin kimliğinin ifşasını talep eden bir mahkeme celbi veya diğer bir yasal evrakla başvurması halinde, dosyalarda yer alan en son adres bilgisi kullanılarak durumu ziyaretçiye bildirmek için makul bütün çabalar gösterilecektir. Bu durumda, kayıtlarda bulunan irtibat bilgilerinin güncel olmamasından veya başka şekillerde bildirimde bulunulamayacak durumda olunmasından KÜLTÜR AŞ sorumlu tutulamaz.

İflas, yediemin tayini veya mülkiyetin diğer şekillerde devri halinde irtibat bilgileriniz halefe devredilecektir.

KÜLTÜR AŞ, kamu güvenliğinden sorumlu resmi makamlarla talepleri halinde kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını daima saklı tutar.
Sağlanan İçerikler ve Diğer Site Linkleri
Ayrıca, bu sitede diğer sitelerin linkleri bulunabilir. KÜLTÜR AŞ, bu web sitelerinin gizlilik uygulamaları, içerikleri ya da üçüncü tarafların gizlilik politikaları ve uygulamalarından sorumlu değildir.

Ziyaretçi İlişkileri

KÜLTÜR AŞ, herhangi bir etkinliğin başarısızlığı, hatası, iptali veya gecikmesi, iletişim kesintisi, bilgisayar virüsü sonucu oluşan herhangi bir zarar veya ziyandan dolayı sorumluluk kabul etmez. Sitenin kesintisiz veya hatasız olacağını ya da sitenin veya içeriğinin kullanılmasıyla ya da siteye bağlantı yapılmasıyla belirli sonuçların elde edileceğini garanti ve taahhüt etmez. Yine, Kültür A.Ş sitede sunduğu hizmetler kapsamında kullanıcılara belirli bir amaca uygunluk, kesintisiz devamlılık, güncelleme, işlevsellik, doğruluk, hatasızlık dahil, açık ya da zımni hiçbir garanti ve/veya vaad vermemektedir. Site ve içeriği “olduğu gibi” ve “mevcut haliyle” esasında sunulmaktadır.

Fikri Mülkiyet Hakları

www.bursakultur.com, bazıları kendine, bazıları ise 3.şahıslara ait telif hakkına konu olan metin, fotoğraf, grafik, ses, müzik dahil bilgi ve materyalleri barındırmaktadır. KÜLTÜR AŞ, bu içerik, bilgi ve materyallerle ilgili eser/derleme olarak telif hakkına sahiptir. Ziyaretçi sadece kişisel kullanım için kopya hakkına sahip olduğunu kabul eder ve KÜLTÜR AŞ’nin yazılı izni olmadan içerik ve materyallerde değişiklik yapamaz, kopyalayamaz, çoğaltamaz, yayınlayamaz, satamaz ve yasal olmayan şekilde kullanılmasına yardım edemez. Sitemizi, telif hakkına konu olan bilgi ve materyalleri açık bir izin almadan yetkisiz bir şekilde kullanan kullanıcıların hak ve imtiyazları sona erdirilecektir. Aynı zamanda ziyaretçi KÜLTÜR AŞ’nin çalışmasına müdahale etmek veya müdahaleye teşebbüs etmek amacıyla herhangi bir alet, yazılım veya yöntem kullanmayacağını da kabul etmektedir.

Ziyaretçi siteyi kullanmakla site ile ilgili herhangi bir uyuşmazlık çıkması halinde bu uyuşmazlığın Türkiye Cumhuriyeti Kanunlarına tabi olacağını ve bu kanunlara göre çözümleneceğini kabul eder.

KÜLTÜR AŞ, ziyaretçilerinin güvenliğini en yüksek seviyede tutabilmek için en yeni ve en iyi önlemleri sürekli araştırmakta ve etkin çözümlerini uygulamaya çalışmaktadır.

KÜLTÜR AŞ’nin aldığı tüm güvenlik önlemlerinin yanı sıra kullanıcının da bazı güvenlik tedbirlerini alması önemlidir:Tarayıcınızın güvenlik ayarlarının en üst seviyede ve güncel olması, gerekli antivirüs vb. yazılımların yüklenmesi, şifrelerinizi ya da önemli kişisel bilgilerinizi bilgisayarınızda yazılı olarak bulundurmamanız gibi.