Tüm ürünlerde 150 TL ve Üzeri Alışverişlerde KARGO ÜCRETSİZ!

KUDÜS / MESCİD-İ AKSA TURU (3 Gece - 4 Gün)

Stok Durumu:
VAR
Fiyat:
700,00 $
Adet:

KUDÜS / MESCİD-İ AKSA TURU
             17/04/2019, Çarşamba - 20/04/2019, Cumartesi / 3 Gece - 4 Gün


Hareket:
 17 Nisan 2019 Çarşamba gününün ilk saatlerinde, saat 01.30'da Bursa Şehreküstü Mah. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda buluşuyor İstanbul'a hareket ediyoruz. Diğer şehirlerden katılım sağlayacak konuklarımızla Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarında sabah saat 04.30’da buluşuyoruz.


1.Gün 17 Nisan Çarşamba:

Türk Hava Yolları’nın saat 06.40’daki tarifeli İstanbul – Tel Aviv uçuşu ile Tel Aviv Havalimanı’na seyahat ediyoruz. Giriş ve gümrük işlemleri sonrasında havalimanında bizleri bekleyen otobüsümüzle Yafa’ya hareket ediyoruz.

Yafa şehir turumuzda; Yafa’nın Akdeniz kıyılarını tepeden izleyerek, Mahmudiye Külliyesi ve Camisi ile Sultan Abdülhamit tarafından yaptırılan Saat Kulesi’ni görüyoruz. Biraz ilerisinde Osmanlı Çeşmesi’nden su içerek Yafa’dan Kudüs’e gitmek üzere hareket ediyoruz. Kudüs’teki otelimize varış ve kısa bir istirahat molası ardından Mescid-i Aksa’ya yürüyüş mesafesindeki otelimizden akşam yemeğimizi alarak yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ ya gidiyoruz. Yatsı sonrası otelimize dönüş ve konaklama.

2.Gün 18 Nisan Perşembe:

Sabah namazı için misafirlerimizle lobide buluşarak, Mescid-i Aksa’ ya gidip sonrasında kahvaltı ve tur programımıza devam etmek için otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası 1 saatlik yolculuk ile El Halil şehrine gidiyoruz. Kuran-ı Kerim’de “Ulü’l Azm” (irade ve sabır sahibi) diye bahsedilen 5 peygamberden biri olan Hz. İbrahim (a.s)’ın kabrinin bulunduğu Halil-ül Rahman Cami’ye giderek burada; Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve Hz. Yusuf peygamberlerin ve eşlerinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. El Halil şehrinde kısa bir tur sonrası Kudüs dönüş güzergâhımızda Beytlahm şehrine gidiyoruz. Burada Hz. İsa (a.s)’ın doğduğu yer olarak bilinen Kutsal Doğuş Kilisesi ve tam karşısındaki Hz. Ömer Cami’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Lut Gölü’ne doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde Hz. Musa (a.s)’ın külliyesini ve buradaki makamını ziyaret edip, Ölü Deniz (Lut Gölü) kıyısına varıyoruz. Kıyıdan rehberimizin Lut Gölü anlatımını dinleyip, fotoğraflarımızı çekip Eriha’ya doğru yola devam ediyoruz. Eriha’da Emevilerden kalma Hişam Sarayı’nın kalıntılarını görüp, panoramik bir tur yapıyoruz. Eriha’da kısa bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz mola yerimizde hurmacılardan alışveriş yapabilir. Daha sonra yatsı namazı için Mescid-i Aksa’ ya dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.Gün 19 Nisan Cuma:

Sabah namazı için Mescid-i Aksa’ ya gidiş. Otele dönüş ve kahvaltı sonrası şehrin eski Kudüs kısmında, çarşıları, dar sokakları gezerek Hz. İsa (a.s)’ın sırtında çarmıhla yürüdüğü Çile Yolu’nu takip edip, Kıyamet Kilisesi’ne gidiyoruz. Kıyamet Kilisesi ve Hz. Ömer Cami’yi görerek, rehberimizin bilgilendirmelerini dinledikten sonra yürüyüşümüze devam ediyoruz. Hz. Davud kabrini ziyaret ediyor ve Hristiyan ve Yahudi mahallelerinden geçerek Burak Duvarı’na (Yahudilerin deyişiyle Ağlama Duvarı) gidiyoruz. Tepeden izleme balkonundan Burak Duvarı’nı görüp rehberimizin anlatımını dinledikten sonra grup olarak alınmadığı için dileyen misafirlerimiz kendi başlarına küçük gruplar halinde ziyaret edebilir. Yine Kudüs’ün dar sokakları ve Müslüman esnaflarının olduğu çarşıdan geçerek Cuma Namazı için Mescid-i Aksa’ ya giriyoruz. Namaz sonrasında Burak Mescidi, Kıble Cami, Kadim Mescid, Mervan Mescidi ve Kubbet’üs Sahra Mescidi rehberimiz tarafından anlatılarak ziyaret ediliyor. Mescid’i Aksa’ nın içindeki Mescid ve eserleri gezip gördükten sonra kalan tüm gün Mescid-i Aksa’ da serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün 20 Nisan Cumartesi: 

Mescid-i Aksa’da sabah namazı sonrasında bu kutsal mekâna veda ederek otelimize dönüyoruz. Kahvaltı sonrası otelden eşyalarımızla çıkış yapıp Zeytin Dağı’na gidiyoruz. Zeytin Dağı’nda panoramik olarak izleyeceğimiz Kudüs şehri hakkında rehberimizden bilgi alıyoruz. Buradaki fotoğraf molamızın ardından Hendek Savaş’ında hendek kazılması fikrini veren, Eshab-ı Kiram’ın büyüklerinden, Peygamber efendimizden bizzat ders alıp, istişarelerde bulunan Selman-i Farisi’nin ve ilk kadın evliya Rabia-tul Adeviyye’nin makamlarını ziyaret ediyoruz.

Ziyaret ve gezilerimizi bitirdikten sonra Tel Aviv Havalimanı’na hareket ediyoruz. Bilet ve gümrük işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın saat 20.00’deki tarifeli seferi ile İstanbul Atatürk Havalimanı’na dönüyoruz.  Havalimanında bizleri bekleyen aracımızla Bursa’ya dönüşe geçiyor ve bu hayatınız boyunca unutamayacağınız turumuzu bir başka turumuzda görüşmek dileklerimizle bitiriyoruz.

Uçuş Bilgileri:

17 Nisan 2019 Çarşamba günü saat 06:40 İstanbul Havalimanı - Tel Aviv Havalimanı 
20 Nisan 2019 Cumartesi Günü saat 20:00 Tel Aviv Havalimanı - İstanbul Havalimanı  

Otel Bilgileri: 
Jerusalem Tower Hotel: Mescid-i Aksa'ya yürüyüş mesafesi 20 dakika, 4 yıldızlı 
National Hotel: Mecsid-i Aksa'ya yürüyüş mesefesi 20 dakika, 4 yıldızlı
 

Ücrete Dâhil Hizmetler: 

- Bursa-İstanbul-Bursa transferleri
- THY ile İstanbul-Tel Aviv-İstanbul uçak biletleri
- Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
- 4* otelde 3 gece konaklama
- Otelde sabah kahvaltıları
- Otelde akşam yemekleri
- Vize ve teminat ücretleri
- Seyahat Sigortası
- Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
- Havalimanı ve Güvenlik Vergileri

Ücrete Dâhil Olmayanlar:

- Şahsi harcamalar
- Otel ekstraları
- Öğle Yemekleri
- Yurtdışı çıkış harcı


Yetişkin; 

Tek Kişi:900 $

İki veya Üç Kişilik Odalarda Kişi başı : 700 $

Çocuklar;

3-12 Yaş Çocuk: 590 $

0-2 Yaş Çocuk: 110 $

* Tek kişi farkı ve çocuk ödemeleri havale yolu ile gönderilmelidir.

İletişim: pekcancevik@bursakultur.com

Bilet Özeti Boşalt

0 Bilet

  • Tutar:
  • 0,00 TL
  • KDV(%18):
  • 0,00 TL
  • Ödenecek Tutar:
  • 0,00 TL

Kampanya ve Yeniliklerden Haberiniz Olsun !