BURSA KİTAPLARINA YER AÇMAYI UNUTMAYIN…

Eşsiz güzellikleriyle gurur duyduğumuz Bursa’mızın tarihi ve kültürel mirasını ayağa kaldırma çalışmalarını restorasyon projeleriyle aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, somut olmayan kültürel değerleri de, yayınladığı eserlerle Bursa belgeliğine kazandırıyor. Bu amaçla 2010 senesinde kurulan Bursa Büyükşehir Belediyesi Bursa Araştırmaları Merkezi, Bursa’nın kültürel değerleri üzerine araştırmalar yapıp, bu değerleri gelecek kuşaklara aktarmak amacıyla kurulmuş ve son iki yıl içerisinde kırkın üzerinde araştırmayı Bursa belleğine kazandırmıştır.

Bursa Araştırmaları Merkezi başta olmak üzere, Bursa ile ilgili çalışma yapan birçok araştırmacının eserlerini yayına dönüştüren Bursa Kültür AŞ de, 2008 yılından bugüne yayınladığı sekseni aşkın eserle kent belleğinin zenginleşmesine katkıda bulunuyor. Bursa Kültür AŞ, “Bursa’nın belleğini güçlendiriyoruz” diyen Başkanımız Sn.Recep Altepe’nin teşvikleriyle, Bursa’da kaybolmaya yüz tutan değerleri bilgi, belge ve dokümanları, birçoğunu yabancı dillere de çevirerek tüm dünyadaki Bursa meraklılarına ve gelecek yüzyıllara taşımaya devam ediyor. Ayrıca teknolojideki öncü duruşuyla, elektronik ortamlarda satışa sunulan sesli kitap ve elektronik kitaplarıyla da Bursa’nın kapılarını dünyaya açıyor.

Bursa’da kültürden sanata, eğitimden spora kadar pek çok konuda hazırlanmış eserlerimizin önemli bir kısmını barındıran aşağıdaki katalog, Bursa’ya ilgi duyan siz değerli okuyucuların beğenisine sunulmuştur. Daha fazlası için satış noktalarımızı ve online alışveriş sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 • Satış noktalarımız:
 • Bursa Kitapçısı
  Bursa’mızın tarihi miraslarından olan Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarihi Binası Karşısında Orhangazi Alt Geçitinde Bulunan Bursa Kitapçısı’nda Bursa ile ilgili tarihi ve kültürel kitaplarımızı bulabilir bunun yanında sevdikleriniz için en güzel hediyeleri alabilirsiniz.
  Orhangazi Alt Geçiti Sıra Dükkanlar No:1 Bursa Büyükşehir Belediyesi Tarihi Bina Karşısı
  Osmangazi / BURSA
  T: +90 (224) 222 60 43
 • Bursa Kültür AŞ
  Merinos Atatürk Kongre Kültür Merkezi Batı Kapısı Girişi
  Osmangazi / BURSA
  T: +90 (224) 253 26 46
  F: +90 (224) 253 14 85
Paylaş:
0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir